Metriky a dashboardy

Jaká data najdete v Souhrnném přehledu a co díky nim objevíte?

Objednávky

Sledujte množství objednávek za vámi zvolené období. Budete tak schopni rozpoznat, které marketingové kampaně jsou pro vás výhodné, nebo které zboží se prodává pouze sezónně apod.

Vzorec pro výpočet:

  • součet objednávek za zvolené období

Počet prodaných produktů

Díky této metrice budete mít dokonalý přehled o tom, kolik produktů se prodalo celkem. Pokud je počet objednávek nízký, můžete prodej výrobků podpořit vytvořením zajímavé kampaně (sleva, zvýhodnění balíček apod.).

Vzorec pro výpočet:

  • součet všech prodaných kusů v objednávkách za zvolené období (jsou zahrnuty i produkty s nulovou hodnotou, např. dárky nebo produkty 1+1 zdarma)

Průměrný počet objednávek za den

Získejte informaci o tom, kolik objednávek je v průměru vytvořeno za jeden den. Pokud je počet objednávek nízký, můžete prodej výrobků podpořit vytvořením zajímavé kampaně (sleva, zvýhodnění balíček apod.).

Vzorec pro výpočet:

  • součet objednávek / počet dnů ve zvoleném období

Obrat (bez DPH / včetně DPH)

Získejte přehled o tom, jaký je obrat vašeho e-shopu v daném časovém obodbí. Výslednou hodnotu můžete vidět bez DPH nebo včetně DPH.

Vzorec pro výpočet:

  • součet hodnot objednávek s/bez DPH – slevy ± zaokrouhlení ve zvoleném období (výpočet neobsahuje poplatky za dopravu či platbu)

Průměrná hodnota objednávky (bez DPH / včetně DPH)

Tato metrika vám umožní přesně sledovat, jakou částku průměrně zákazník utratí ve vašem e-shopu. Pokud je hodnota této metriky příliš nízká, můžete výsledky svého e-shopu podpořit například tím, že zákazníkům nabídnete množstevní slevy apod.

Vzorec pro výpočet:

  • obrat / počet objednávek

Průměrný počet produktů v jedné objednávce

Sledováním počtu produktů v jedné objednávce snadno rozpoznáte, kdy je vhodné motivovat zákazníky k nákupu většího počtu produktů například tím, že jim nábidnete množstevní slevy, dopravu zdarma apod.

Vzorec pro výpočet:

  • součet prodaných produktů / počet objednávek (jsou zahrnuty i produkty s nulovou hodnotou, např. dárky nebo produkty 1+1 zdarma)