Jak začít

Jak získat Pokročilé statistiky do administrace e-shopu?

Nečeká vás žádné složité napojování. V administraci e-shopu najdete v levém bočním menu Statistiky a pod nimi Pokročilé statistiky. Jakmile aktivujete propojení, začnou se vaše historická data zpracovávat, abyste si je mohli přehledně zobrazit v grafech.

Prvotní zpracování dat chvíli trvá, čekání si můžete zkrátit zhlédnutím krátkého tutoriálu. Ale samozřejmě nemusíte čekat u počítače – jakmile systém zpracuje vaše data, automaticky vás o tom informuje.

Proč je důležité mít správně nastaveny stavy objednávek

Nastavte si stavy objednávek přesně podle svých potřeb. Pokud chcete, aby do statistik byla zahrnuta pouze data z objednávek, které již byly odeslány zákazníkovi, označte si je v nastavení Stavu objednávek. Toto nastavení můžete kdykoli změnit.

Volba časového období a přednastavené možnosti

Ve statistikách máte možnost vidět historická data, takže je pro vás velmi jednoduché zkontrolovat si, jaké výsledky jste měli v minulosti a jak si vedete nyní. Časový úsek zobrazovaných dat si můžete zvolit v pravém horním rohu. Volbu časového období jsme rozšířili o přednastavená období. Kromě toho si můžete z nabídky sami zvolit až 3 přednastavená období a přidat si je do oblíbených.

Export dat pro další použití

Chcete si zobrazená data exportovat do Microsoft Excelu nebo využít jiný program? Data zobrazená v Souhrnném přehledu si můžete snadno uložit ve formátu .xlsx a dále s nimi pracovat dle vašich potřeb.